Kimalle

18,00 

Korvakorut kruunaavat asukokonaisuuden.

Kuvaus

Pallari Designin suunnittelemat ja valmistamat Kimalle -korvakorut on valmistettu kotimaisesta 3 mm paksuisesta koivuvanerista laserleikkaamalla. Puuosat on viimeistelty hiomalla ja käsittelemällä ne puuöljyllä. Korvakorujen koukkuosat on kirurginterästä. Korvakorun riipusosan halkaisija on 5 cm.

 

Huom! Säilyttämällä ja huoltamalla koruja asianmukaisesti pidennät niiden käyttöikää.

  • Säilytä korut kuivassa ja valolta suojattuna. Paras paikka korujen säilyttämiseen on koruteline, jossa korut ei hankaudu toisiinsa tai oma korurasia.
  • Puhdista korut käytön jälkeen. Voit käyttää vaneriosien puhdistamiseen mikrokuituliinaa tai kuivaa/ nihkeää puuvillakangasta. Metalliosat voit puhdistaa mikrokuituliinalla tai kostutetulla vanupuikolla.
  • Vältä korujen kastumista. Korujen kastuminen voi muuttaa materiaalin ominaisuuksia; se voi turvota tai vääntyä. Älä mene suihkuun, saunaan tai uimaan korujen kanssa. Myös urheillessa puiset korut on hyvä riisua.
  • Vältä korujen altistamista kemikaaleille. Kemikaalit voivat värjätä ja vahingoittaa korumateriaaleja. Meikkaa ja suihkuta hiuslakka, parfyymi ym. kosmetiikkatuotteet ennen korujen laittamista.

Brand

Pallari Design

Pallari Design suunnittelee ja valmistaa koruja, kylttejä ja monia muita pienesineitä. Tuotteiden valmistus tehdään omassa verstaassa Valkeakoskella.

Arviot

Arvosteluja ei vielä ole

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Kimalle”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Kysymykset & Vastaukset

Kysy kysymys
Kimalle Kimalle
Your question
* Question is required
Nimi
* Nimi vaaditaan
Tämä sivusto on suojattu reCAPTCHA:lla, ja Googlen tietosuojakäytäntö ja palveluehdot ovat voimassa.
Ei kysymyksiä vielä